Akce v Praze

Emauzy - klášter benediktinů Na Slovanech

Emauzy - jediný slovanský klášter říše Karla IV., se stal střediskem vzdělanosti a umění. Mezi studenty cyrilometodějského jazyka patřil i Jan Hus. Vznikla zde řada iluminovaných literárních skvostů, včetně tzv. Remešského evangeliáře, který se dostal až do korunovačního pokladu francouzských králů. https://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/eauzy---klaster-benediktinu-na-slovanech.aspxBazilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

PamátkyVěže chrámu představují hlavní dominantu Vyšehradu viditelnou zdaleka. Dnešní novogotická úprava Josef Mockera z roku 1902 v sobě ukrývá bohatě zdobený inetriér, zbytky gotického i románského zdiva či klenotnici s expozicí šperků a vzácných tkanin Vyšehradské kapituly. https://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/bazilika-sv--petra-a-pavla-na-vysehrade.aspx


Otevřené zahrady Černínského paláce

Kdy 8. červen 2019 10:00 - 30. září 2019 17:00  

Zahrada Černínského paláce bude v roce 2019 zpřístupněna veřejnosti v období od června do konce září vždy o víkendech (sobota a neděle) a státních svátcích od 10 do 17 hodin. 

Vstup je volný.

Černínský palác na Loretánském náměstí v Praze je nejdelší barokní stavbou v Česku. Rozsáhlost a monumentalita této stavby z jedné strany budila obdiv a podporovala význačné postavení rodu Černínů v monarchii, kteří výstavbou tohoto paláce soupeřili s Habsburky. Vysoké finanční náklady na správu budovy však způsobily finanční pád rodu Černínů. Zahrada je v roce 2018 zpřístupněna o víkendech od 10 do 17 hodin.
Do zahrady je možné vstoupit pouze samostatným vchodem naproti Loretě. Vstup se psy není povolen.
Černínská zahrada se rozkládá na ploše 1,7 hektaru. Její vznik se datuje ke konci 17. století. Na vzhledu zahrady se podílelo hned několik významných architektů své doby - Francesco Caratti, Domenico Rossi i František Maxmilián Kaňka, díky němuž tam přibyl nový letohrádek. V 19. století se zahrada dočkala obnovy a proměnila se do stylu anglického parku.Skrýt popisSdílejte na facebooku 


Francouzský trh na Kampě - Le Marché du 14 Juillet

Kdy 10. červenec 2019 10:00 - 14. červenec 2019 20:00 

Lidová řemesla a trhy

Francie opět přímo pod Karlovým mostem! Na náměstí Na Kampě pod Karlovým mostem se uskuteční již tradiční Francouzský trh Le marché du 14 Juillet.

Ve dnech od 10. - 14. července se náměstí Na Kampě opět promění v pulzující francouzskou čtvrť, která milovníkům jídla zprostředkuje neobyčejný gurmánský a kulturní zážitek. Malebné náměstí pod Karlovým mostem se stane dějištěm Francouzských trhů a návštěvníci se mohou těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně a výtečné víno.
Trhy návštěvníkům nabízejí možnost ochutnat a zakoupit zajímavé a nevšední produkty. Najdete zde širokou nabídku sýrů, klobásek, paštik, oliv a olivového oleje, vína a sladkostí v podobě zmrzliny či francouzských palačinek a řadu dalších produktů jako např. výrobky z levandule.

Zážitky budou umocněny poslechem francouzských melodií a živých vystoupení.Kdy 18. červenec 2019 - 21. červenec 2019Festivaly13. ročník tradičního folklorního festivalu, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě.