Akce v Praze

Emauzy - klášter benediktinů Na Slovanech

Emauzy - jediný slovanský klášter říše Karla IV., se stal střediskem vzdělanosti a umění. Mezi studenty cyrilometodějského jazyka patřil i Jan Hus. Vznikla zde řada iluminovaných literárních skvostů, včetně tzv. Remešského evangeliáře, který se dostal až do korunovačního pokladu francouzských králů. https://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/eauzy---klaster-benediktinu-na-slovanech.aspxBazilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

PamátkyVěže chrámu představují hlavní dominantu Vyšehradu viditelnou zdaleka. Dnešní novogotická úprava Josef Mockera z roku 1902 v sobě ukrývá bohatě zdobený inetriér, zbytky gotického i románského zdiva či klenotnici s expozicí šperků a vzácných tkanin Vyšehradské kapituly. https://www.kudyznudy.cz/aktivity-a-akce/aktivity/bazilika-sv--petra-a-pavla-na-vysehrade.aspx


Večerní prohlídky po Zoo Praha

Kdy 4. leden 2019 17:00 - 27. duben 2019 18:00 Společenské akceVydejte se v doprovodu zkušeného průvodce objevovat tajemství večerního života v Zoo Praha.


Noc kostelů 2019

Kdy 24. květen 2019 18:00 - 23:00 Akce je opět příležitostí pozvat co nejširší veřejnost do kostelů a ve večerní a noční atmosféře zde nabídnout možnost setkat se s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění, zážitku.

Letošní, již desátý ročník, nabídne pestrý kulturně-duchovní program, který organizují tisíce dobrovolníků z jednotlivých farností. Jen v Praze a Středočeském kraji se otevřou téměř tři stovky kostelů.


Kdy 18. červenec 2019 - 21. červenec 2019Festivaly13. ročník tradičního folklorního festivalu, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě.